Aktualności

Nabór do kolejnej edycji Rezydencji Literackich

W poniedziałek 17.04 otwieramy nabór do kolejnej edycji Rezydencji Literackich dla pisarzy_erk, dramatopisarzy_rek i tłumaczy_ek z Białorusi i Ukrainy w Staromiejskim Domu Kultury.
Dajcie znać swoim piszącym przyjaciołom i przyjaciółkom z Białorusi i Ukrainy – na zgłoszenia czekamy od poniedziałku! Wszystkie dokładne informacje w różnych językach znajdziecie tutaj:

 

LITERARY RESIDENCIES IN WARSAW FOR WRITERS, PLAYWRITERS AND TRANSLATORS FROM BELARUS AND UKRAINE || 2023

 

Czytaj dalej

Podpisanie Konwencji Krakowskiej

28/10/2022

Kraków

28 X 2022 roku na Targach Książki w Krakowie podpisana została Konwencja Krakowska - pierwszy bodaj w historii kodeks dobrych praktyk na rynku wydawniczym w Polsce.

Czytaj dalej

Unia Literacka na Kongresie Książki w Krakowie

28/10/2022

Kraków

W dniach 26-30 X Festiwalowi Conrada będzie towarzyszył po raz kolejny Kongres Książki. Unia Literacka będzie brała tam udział w trzech wydarzeniach: podpisaniu Konwencji Krakowskiej, dyskusji o "prawie do faktów" (czyli do własności intelektualnej autorów non-fiction) i w prezentacji strony Impresariatu Literackiego.

Czytaj dalej

Głos zarządu UL w sprawie Domu Literatury w Warszawie

19/10/2022

Warszawa

Zarząd Unii Literackiej od dłuższego czasu obserwował sytuację wokół warszawskiego Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu. Po ostatnim alarmującym artykule w „Gazecie Wyborczej” postanowiliśmy się aktywnie włączyć w budowanie koalicji nowych i starych stowarzyszeń twórczych, aby to miejsce ocalało. Spędziliśmy długie godziny na łączach z rozmaitymi osobami z miasta i ze stowarzyszeń. Mieliśmy jednak i mamy nadal głębokie przekonanie, że instytucja ta nie powinna trwać w obecnym kształcie.

Czytaj dalej

Onlajnowe zebranie dla chętnych

22/10/2022

Online

W sobotę 22 X zapraszamy chętnych, którzy chcą się włączyć w prace Zarządu i całego Stowarzyszenia, na onlajnową rozmowę o 18:00. Prosimy o zgłoszenie mailowe na adres von.dehnel@wp.pl, żebyśmy mogli rozesłać zaproszenia.

Czytaj dalej

Kongres Książki 2022 Kraków

28/10/2022

Kraków

W dniach 28-29 października w Krakowie, w ramach Festiwalu Conrada, odbędzie się trzeci Kongres Książki, współorganizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, Unię Literacką i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Czytaj dalej

Unia Literacka