Marcowa rezydencja twórcza dla pisarzy i tłumaczy w Puszczy Białowieskiej

Opublikowano: 11.01.2023 przez


10/03/2023 Uroczysko Hruszki

Uroczysko Hruszki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu Tropinka oferują pięć bezpłatnych pobytów dla członków/członkiń Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i stowarzyszenia Unia Literacka oraz dla twórców/twórczyń z Białorusi, Litwy i Ukrainy. W dniach 10.03 – 24.03.2023 organizatorzy zapraszają pięć osób do Uroczyska Hruszki na skraju Puszczy Białowieskiej ( https://hruszki.info ). Rezydenci będą mieli do dyspozycji mieszkanie składające się z 5 pokoi z łazienką i biurkiem do pracy (1 pokój przystosowany dla osoby na wózku) oraz wspólnego olbrzymiego salonu z kuchnią. Tuż za posesją Uroczyska zaczyna się Białowieski Park Narodowy.

Koszt dojazdu oraz wyżywienia we własnym zakresie. Jeśli podróż odbywać się będzie środkami komunikacji publicznej, organizatorzy zapewnią transport z Hajnówki.Rezydentowi/rezydentce z Ukrainy organizatorzy oferują zwrot kosztów dojazdu i wyżywienia do kwoty 1000 złotych.

Rezydenci/rezydentki zobowiążą się do przesłania krótkiego sprawozdania z pobytu i do udziału w zorganizowanym przez Tropinkę wieczorze autorskim w Chacie Kulturalnej przy Dworku Rousseau. Gmina Narewka objęła program rezydencji patronatem i wystąpi jako współorganizator spotkania.

Zgłoszenia powinny zawierać dane osobowe, krótkie cv oraz opis planowanej pracy. Należy je przesyłać do 31 stycznia 2023 na adres rezydencjetworcze@gmail.com

Unia Literacka