Stypendia

Nabór do kolejnej edycji Rezydencji Literackich

W poniedziałek 17.04 otwieramy nabór do kolejnej edycji Rezydencji Literackich dla pisarzy_erk, dramatopisarzy_rek i tłumaczy_ek z Białorusi i Ukrainy w Staromiejskim Domu Kultury.
Dajcie znać swoim piszącym przyjaciołom i przyjaciółkom z Białorusi i Ukrainy – na zgłoszenia czekamy od poniedziałku! Wszystkie dokładne informacje w różnych językach znajdziecie tutaj:

 

LITERARY RESIDENCIES IN WARSAW FOR WRITERS, PLAYWRITERS AND TRANSLATORS FROM BELARUS AND UKRAINE || 2023

 

Czytaj dalej

Słoweńska rezydencja literacka

Do 31 marca trwa nabór na rezydencję literacką w maju lub czerwcu 2023 w słoweńskiej wsi/małej miejscowości Gorniji Grad dla osób piszących po polsku lub niemiecku. Wszystkie szczegóły w języku polskim pod tym adresem: https://babave.si/rezydencja-literacka/?fbclid=IwAR0sUI9Gz_f4WKm1U7IsUIjhs85x4-K1HoHlnuvSTsve58K6qARQw075j54

Czytaj dalej

Wyniki naboru na rezydencje literackie w Gdańsku 2022

11/08/2022

Gdańsk

Wiemy już kogo będzie gościć Gdańsk podczas drugiej edycji Rezydencji literackich – programu skierowanego do pisarzy, pisarek, poetów, poetek, tłumaczy i tłumaczek z Polski, Białorusi oraz Ukrainy. Spośród zgłoszeń jury wyłoniło pięć osób, które w okresie od września do grudnia zamieszkają w Gdańsku, by tutaj żyć, tworzyć i szukać inspiracji. Są to: Błażej Warkocki, Gabriela Abrasowicz, Alena Ivaniushenka, Natalia Matoliniets i Roksolana Zharkova.

Czytaj dalej

Ruszył nabór do Rezydencji Wyszehradzkich

22/10/2022

Ruszył nabór do 12 edycji programu stypendialnego dla pisarzy, poetów, tłumaczy literatury, krytyków, eseistów i dziennikarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. 32 rezydentów zrealizuje swoje projekty w czterech Instytucjach Goszczących z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Czytaj dalej

Unia Literacka