Wydarzenia

Pismo Unii Literackiej w sprawie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Publikujemy treść pisma Unii Literackiej w sprawie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj dalej

Nabór na Wyszehradzkie Rezydencje Literackie

15/10/2023

Kraków

W Willi Decjusza ruszył nabór na kolejną edycję Wyszehradzkich Rezydencji Literackich skierowanych do pisarzy/pisarek, poetów/poetek, tłumaczy/tłumaczek, dziennikarzy/dziennikarek na pobyty stypendialne w Pradze, Krakowie, Bratysławie i Budapeszcie.

Czytaj dalej

Wrześniowe rezydencje w Karkonoszach

11/08/2023

Kapituła Unii Literackiej przyznała pięciu osobom dwutygodniowe pobyty rezydencyjne w Domu Trzech Kultur Parada w Karkonoszach.

Czytaj dalej

Nabór do kolejnej edycji Rezydencji Literackich

W poniedziałek 17.04 otwieramy nabór do kolejnej edycji Rezydencji Literackich dla pisarzy_erk, dramatopisarzy_rek i tłumaczy_ek z Białorusi i Ukrainy w Staromiejskim Domu Kultury.
Dajcie znać swoim piszącym przyjaciołom i przyjaciółkom z Białorusi i Ukrainy – na zgłoszenia czekamy od poniedziałku! Wszystkie dokładne informacje w różnych językach znajdziecie tutaj:

 

LITERARY RESIDENCIES IN WARSAW FOR WRITERS, PLAYWRITERS AND TRANSLATORS FROM BELARUS AND UKRAINE || 2023

 

Czytaj dalej

Słoweńska rezydencja literacka

Do 31 marca trwa nabór na rezydencję literacką w maju lub czerwcu 2023 w słoweńskiej wsi/małej miejscowości Gorniji Grad dla osób piszących po polsku lub niemiecku. Wszystkie szczegóły w języku polskim pod tym adresem: https://babave.si/rezydencja-literacka/?fbclid=IwAR0sUI9Gz_f4WKm1U7IsUIjhs85x4-K1HoHlnuvSTsve58K6qARQw075j54

Czytaj dalej

Walne zebranie Stowarzyszenia Unia Literacka

04/02/2023

4 lutego w warszawskim Domu Literatury odbyło się pierwsze po pandemicznej przerwie walne zebranie Stowarzyszenia Unia Literacka. 

Czytaj dalej

Unia Literacka